Język włoski

Język włoski, jeden z łatwiejszych i niezwykle melodyjnych języków, nie bez powodu nazywany „językiem muzyki, miłości, sztuki i literatury”. Włoski to niewątpliwie język kultury, wielkich artystów, malarzy i poetów. Jego melodyjność, otwartość, różnorodność i bogactwo sprawiają, że zrozumienie języka staje się łatwiejsze i przyjemniejsze, a znajomość włoskiego to sposób na rozwój osobisty, kulturalny i zawodowy.

Wszystko co „Made in Italy” to synonim jakości i stylu.

W wielu krajach używany jest jako język urzędowy, między innymi w Italii, Watykanie, Szwajcarii, San Marino, na Malcie i Korsyce, a także na wyspie Istria należącej do Chorwacji i Słowenii.

Szkoła językowa Alta Linguistic proponuje efektywne kursy języka włoskiego. W naszej ofercie znajdują się kursy językowe dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci. Proponujemy lekcje języka włoskiego dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Zapraszamy na włoski dla początkujących oraz na włoski dla zaawansowanych. Mamy do zaoferowania również zajęcia specjalistyczne, takie jak włoski biznesowy czy branżowy intensywny kurs języka włoskiego.

Kurs włoskiego prowadzony jest metodą DIRECT. Lektorzy (native's i filolodzy) nauczają naprzemiennie, co daje możliwość poznania różnych sposobów artykulacji i wysławiania się. W naszej szkole native speakers prowadzą zajęcia już od poziomu podstawowego!

Staramy się wychodzić naprzeciw rosnącym oczekiwaniom uczących się i urozmaicać zajęcia oraz przygotowywać je, biorąc pod uwagę potrzeby naszych kursantów: dla młodzieży wprowadzamy elementy przygotowujące do zdania egzaminów, a dla dzieci mamy do zaoferowania elementy gier i zabaw w języku włoskim.